Photopost
Fotoprůvodce
Paladix - Pavel Pola
Fotokomin
Photolife
Jindřichův Fotoobchod
Grafika On-line
Jak to vlastně všechno začalo.

Asi tak od osmnácti let jsem chtěl zachytit okamžiky s kamarády na nějakou delší dobu (možná to bude proto, že moje vlastní pamět to nezvládá), začal jsem tedy sebou nosit automat (tokový ten úplně nejobyčejnější za tři stovky co se musel ručně přemotávat) občas z toho vyšla i dobrá fotka, ale úspěšnost byla dost mizivá (záleželo spíš na vhodných světelných podmínkách, než na mém umu). Díky svému kamarádovi Špagetkovi, který v té době fotil s Prakticou MTL5 (kterou mi alespoň občas půjčil do ruky) jsem začal pokukovat po nějaké té jednooké zrcadlovce, a tak jsem si jako neznalý a nezkušený vybral v prvním bazaru to nejlevnější co měli Zenit (už ani nevím jaký tip to byl), jenže ten hned po několika fotkách přestal fungovat, oprava stála víc než samotný Zenit a navíc za nějakou dobu opět přestal fungovat, takže jsem na zrcadlovky na nějakou dobu zanevřel a vrátil se opět ke svému automatu.
Jenže jak čas plynul a Špagetka mi ukazoval své fotky, začal jsem znovu uvažovat o tom, že bych si měl koupit nějaký lepší foťák (lepší než ten můj automat), u kterého bych mohl kvalitu těch fotek trochu víc ovlivnit, tentokrát jsem už tolik nespěchal a nesnažil koupit to nejlevnější. Začal jsem na internetu prohlížet stránky o focení, abych načerpal alespoň nějaké teoretické znalosti (tímto děkuji již bohužel zrušené Fotozóně a naštěstí stále fungujícímu Paladixu a Fotoprůvodci) a pak si v bazaru koupil Revueflex (jak jsem později zjistil, je to vlastne Chinon jen má jinou nálepku), se kterým jsem byl mnohem spokojenější a se kterým už se mi povedlo pár lepších (záměrně neříkám dobrých) fotek, které můžete na mých stránkách vidět. Později jsem se rozhodl, že si koupím ještě jednu zrcadlovku. Hodně se mi líbila FM2 u Nikona ale na ni jsem rozhodně neměl a tak jsem nakonec šťastným majitel jeho chudšího bratříčka Nikona FM10.
No, jenže čas běží, a tak již nějakou dobu mám "Digitál", konkrétně Canon Power Shot A80 který tahám skoro všude sebou a na "klasické" foťáky jsem už tak nějak zanevřel.

Ondra

Co se týče fotek, kdyby je někdo chtěl někde použít (o čemž dost pochybuji), jsou volně k použití, jen prosím uvěďte, že jsem jejich autorem.

Seřiďte si jak a kontrast na vašem monitoru, tak aby jste viděli všechna políčka na testovacím proužku